09 Mayıs 2013

"Hoşgelesin Cemre" Partisi

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Doğuma bir gün kaldı. Cuma günü sabah erkenden Cemre kızımızla tanışacağız. İkinci çocukta daha tecrübeli olunmasına rağmen özellikle doğum süreciyle ilgili herşey bilindiğinden daha tedirgin olunuyormuş bunu anladım.
Tuana'ya göre hareketlerim daha zor sanki son bir haftadır. Belki de evde zaten bir çocuk olması sebebiyle daha fazla şey yapmam gerektiğinden böyle hissediyorum. Tuana'da ufkum bu kadar açık olmadığından (blog buluşmalarımız ve özellikle Neslihan sayesinde çok şey öğrendim) sade bir babyshower buluşması yapmıştık. Sadece bir pasta ve bol sohbet vardı. Cemre'de ise tüm yapamadıklarımın acısını çıkardım. İlerde dönüp baktığımda deli miyim neyim bu kadar uğraşmışım koca göbeğimle diyeceğim çok güzel bir anı oldu benim için. Hatta o kadar mutluyum ki tam üç bebek partim oldu.
 
İlki Tuana'nın sayesinde tanıştığım okul velileri ve öğretmeni tarafından yapılan süpriz partiydi. Hayatımda ilk kez bir süprizi farkedemedim. Bir veli daha hamileydi ve ikimize süpriz yapmışlardı. Tüm süslemeler, hediyeler o kadar güzeldi ki... Kendimizi çook değerli hissettik. Tabi ki çocuklar bizden bile çok eğlendi. Üç senedir birlikte okula gitmenin sayesinde kardeş gibiler.
Onlar sayesinde biz de çok iyi dost olduk.
 

Bundan bir hafta sonra da benim düzenlediğim bebek partisi vardı. Evde tüm arkadaş ve akrabaları çağırarak 25-30 kişilik bir parti yaptık. Mart ortası yaptığımız bu partiye 3-4 ay öncesinden hazırlanmaya başladım. Hem göbeğim çok büyümeden alışveriş ve hazırlık kısmını halletmek istiyordum, hem de aklıma koyduğum şeyi biran önce bitirme huyum olduğundan resmen
kendime bir iş planı çıkardım :) İlk olarak nereye ne süs asacağım buna karar verdim. Hediye edeceğim şekerlerin süslenmesini planladım. Bilgisayarda tüm etiket ve posterlerin görsellerini hazırlamaya koyuldum. En önemlisi ise çok renkli olan evimizin rengini biraz kırıp pembeleştirmekti. Bu sebeple hemen camın iki yanında yer alan kitaplıkları pembe perdelerle kamufle ettik.
Bunun dışında büfe ve camlı masaya tülden etekler diktik. Bu tül etekleri hazırlamayı sevgili veli arkadaşım Neslihan sayesinde başardım. Çok titiz çalışmasına rağmen sabırla yaptı hepsini. Ellerine sağlık. Son olarak da menüyü oluşturduk. Burada da imece usulü herkes destek oldu. Oynayacağımız oyunlara karar verdik.






 








İki farklı oyun ve bir faaliyetimiz vardı. Öncelikle bebek bezlerini açıp içlerine dört farklı mama koyduk. Mamaların içeriğini birtek ben biliyordum. Herkes tahminini yapıp oyun kartına yazdı ve herkesinki tamamlanınca en çok malzemeyi tutturan kişiyi belirledik. Hediyeyi de kaptı tabi ki.İkinci oyunumuzsa "annemin göbeği kaç dilim" idi. Tuvalet kağıdı dilimleriyle göbeğim kaç
dilim gelir onu tahmin etmeye çalıştılar.Herkes önce kendi göbeğini ölçtü sonra benimkini tahmin etti. Son olarak da beyaz body'lerden oluşan ağacımızdan herkes bir body aldı ve renkli kalemler seçerek boyadı. Bu partimiz biraz da "Tuana abla oluyor" partisiydi. Kendine gelen hediyeleri sanki doğumgünüymüş gibi hevesle açtı. Çok eğlendi. Duygu teyzesinin 70'lerden kalma bir bebek ve çıngıraktan oluşan hediyesi ise eskiyi seven beni çok mutlu etti.




Bir sonraki ay da sevgili blog dostlarıma son partimi yaptım. Süslemelerin çoğu aynı olsa da bu sefer onlara sofra kurma şansım oldu. Ayrıca on kişi olmamız itibariyle onlara el emeği hediyeler de hazırladım. Duvardaki yine kendim kesip süsleyerek hazırladığım keçe elbiselerden "hoşgelesin Cemre" yazısına uygun yaka iğneleri ve herkesin ismine özel etamin işlenmiş isim kartları ve takımı peçete halkaları vardı. Bunların hepsini yavaş yavaş dört ay içinde hazırladım. Emeğime de değdi. Kızların gözlerindeki mutluluk ve bana övgüleri tüm yorgunluğumu aldı.




Bebek bezinden mama yeme oyunu yerine de farklı olarak bebek tombalası oyunu oynadık. Bu oyunun da görsellerini kendim hazırladım. Aynı bildiğimiz tombala gibi oyun kartları, kapatma pulları, tüm detaylar vardı.



Sevgili Nesloş'un hazırladığı anı defterine iki partide de dostlar iyi dileklerini yazdı. Doğumda da defterimiz ve süslerimiz bize eşlik edecek.

Partilerin ardından minnie konseptiyle hazırladığım hastane odası süslerini de bitirdim. Tuana minnie'yi çok sevdiğinden tema olarak onu seçtik. Küçük hanıma özel veli Neslihan teyzesi yere kadar (burası çok önemli) süslü ve puanlı bir prenses elbisesi dikti. Hastane hazırlıkları da bu sefer tamamen el emeği oldu. Kapı süsünden bebek şekerine kadar. Hastane detaylarını da doğumdan sonra en kısa zamanda yazacağım. Hayırlısıyla bebeğimize sağlıkla kavuşalım da...

Bu arada benim bebek parti buluşmama kadar her ay farklı temalı buluşmalarımız da devam etti. Maalesef bu işlerle uğraşırken elim yazmaya gitmedi. Ama haksızlık etmemek ve bu güzel davetlerden sizi mahrum bırakmamak için aşağıda linklerini sunuyorum. Hepimiz tembellik ettiğimizden bazı davetlerin yazısı var maalesef. Herkese sevgiler...

Aralık buluşması - Yemekbahane Müge'de "2013'e Merhaba Partisi"
Ocak buluşması - Ganne Fadime'de "Blog Yıldızları Buluşuyor Partisi"
Şubat buluşması - Özel Pastam Yasemin'de "Sencer Paşa Doğumgünü Partisi"
Mart buluşması - Esra'da "Elif Su Doğumgünü Partisi"

Hiç yorum yok: